Kredyty gotówkowe


Kredyt gotówkowy jest zazwyczaj udzielany na dowolny cel. Wyjątkiem jest tzw. sprzedaż ratalna, w której kredyt gotówkowy bierzemy na kupno konkretnego towaru. Banki prześcigają się w serwowaniu nam kolejnych porcji reklam kredytów, aby przyciągnąć klienta potrzebującego gotówki. Kilka wskazówek, o których należy pamiętać decydując się na konkretną ofertę.
  • Kredyt gotówkowy ma zazwyczaj niższe oprocentowanie niż karta kredytowa ale wyższe niż kredyt czy pożyczka hipoteczna. Biorąc pod uwagę prowizję za uruchomienie środków, również najczęściej przegrywa z kredytami zabezpieczonymi hipoteką. Jeżeli więc potrzebujemy większej kwoty i posiadamy nieruchomość lub środki mają być przeznaczone na zakup takowej, warto zastanowić się nad pożyczką lub kredytem hipotecznym. Więcej informacji znajdą Państwo w działach poświęconych tym produktom.
  • Każdy klient przed podpisaniem umowy kredytowej musi być poinformowany o wszystkich kosztach z nim związanych, dotyczy to oczywiście wszystkich produktów kredytowych. Jeżeli nie jesteśmy pewni, pytajmy. Jeżeli otrzymujemy konkretną ofertę, dopytajmy, czy zawiera wszystkie opłaty związane z kredytem.
  • Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to sposób spłaty kredytu. Oczywiście kredyt gotówkowy w większości przypadków jest spłacany w ratach na konkretny rachunek bankowy. Raty mogą być równe lub malejące. Często wybór rat ma odzwierciedlenie w kosztach kredytu. Ważną informacją jest również to, czy kredyt taki można spłacić wcześniej i czy wiążą się z tym jakiekolwiek opłaty. Oczywiście najlepiej wybrać taki bank, który oferuje nie tylko bezpłatną wcześniejszą spłatę ale i zwolnienie z odsetek czy zwrot ubezpieczenia za okres, w którym nie będziemy już korzystać z środków banku.
  • Jeżeli do kredytu oferowane jest ubezpieczenie, przed podpisaniem umowy kredytowej musimy zostać poinformowani o kosztach i warunkach tego ubezpieczenia.
  • Złożenie wniosku kredytowego nie zobowiązuje klienta do podpisania umowy kredytowej. Większość banków sprawdza naszą historię kredytową w BIK-u*, na co wyrażamy zgodę podczas wypełniania wniosku. W BIK-u przechowywane są raporty na temat wysyłanych zapytań o klientów. Możemy więc wysłać wnioski do kilku banków np. żeby przekonać się, w którym banku mamy najwyższą zdolność kredytową. Jeżeli jednak wyślemy np. w ciągu jednego dnia 20 wniosków do 20 różnych banków, możemy nie otrzymać kredytu w żadnym z nich. Powodem będzie oczywiście historia odpytywania BIK-u przez banki do których wysyłamy wnioski, które jednocześnie otrzymując raport zwrotny dostają informację o wszystkich zapytaniach na nasz temat.
  • Pamiętajmy o przeczytaniu umowy.
  • Każdy na nas decydując się na kredyt gotówkowy jest w innej sytuacji, dlatego warto zastanowić się, czy inne czynniki będą miały wpływ na naszą decyzję. Może to być: czas udostępnienia środków po podpisaniu umowy, sposób udostępnienia środków, czy będziemy mieli możliwość kontroli stanu zadłużenia w czasie trwania umowy, możliwość wybrania dogodnego terminu spłaty raty itp.
Mamy nadzieję, że pośród dostępnych w naszym portalu ofert znajdą Państwo kredyt najtańszy na rynku i jednocześnie spełniający Państwa potrzeby dotyczące pozostałych parametrów tego produktu.
odchudzanie