Kredyty hipoteczne


Pożyczki hipoteczne są to pieniądze uzyskiwane pod zastaw nieruchomości (wpis do hipoteki). W odróżnieniu od kredytu hipotecznego nie trzeba ich przeznaczać na zakup nieruchomości, a w dodatku nie zależą od wysokości zarobków, a jedynie od wartości posiadanego mieszkania lub domu. Poza tym są znacznie niżej oprocentowane niż tradycyjne pożyczki gotówkowe.

Warto podkreślić, że pożyczkę hipoteczną można przeznaczyć na dowolny cel – banki nie sprawdzają na co pieniądze zostały wydane, nie trzeba też przedstawiać żadnych rachunków lub faktur. Jedynym warunkiem ich otrzymania jest posiadanie własnego domu, mieszkania lub działki. Nie potrzebny jest żaden wkład własny. Pożyczki hipoteczne udzielane są w złotówkach, frankach szwajcarskich, dolarach lub euro. Raty opłaca się jedynie w złotówkach, przy czym maksymalny czas spłaty wynosi 30 lat.

W zależności od banku, aby otrzymać pożyczkę hipoteczną nie trzeba okazywać zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Należy jednak mieć zdolność do czynności prawnych, stały pobyt w Polsce oraz zdolność kredytową. Pieniądze zabezpieczane są hipoteką, wekslem in blanco ewentualnie cesją na rzecz banku praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych.